apsveikuma dekors Valentīndienai

Valentīndiena! Gatavojamies apsveikt sev mīļus cilvēkus.

14. februāris ir Svētā Valentīna diena. Šajā dienā mīļotie cilvēki apsveic viens otru un dāvina mīļas dāvanas. Kaut gan šos svētkus mēs svinam salīdzinoši nesen, daudzi ar nepacietību gaida Valentīndienu un laicīgi tai gatavojas. Veikali izrotā savus skatlogus ar sirsniņu dekoriem, ikdienas preču sortimentā parādās suvenīri, konfektes, dekori, mantiņas ar mīlestības un sirsniņu tematiku. Valentīndiena drīzāk ir svētki pieaugušajiem ar romantikas noskaņu, bet arī bērniem patīk šie svētki. Un tas ir labs iemesls, lai kopā ar bērniem radoši padarbotos, lietderīgi un aizraujoši pavadītu laiku un apsveiktu sev vistuvākos cilvēkus: mammu un tēti, omīti un opīti, māsas un brāļus, draugus un draudzenes!

Tētim un māmmai: Valentīndienas apsveikums sirsniņas formā ar novēlējumu.

 

Opītim: Apsveikuma kartiņu

Omītei: Aveņu ziepes

Sastāvdaļas:
250 g ziepju bāze (var izmantot bērnu ziepes bez smaržvielām);
Tējkarotes gals sarkanās pārtikas krāsvielas;
Magoņu sēklas;
20-25 pilieni aveņu smaržeļļas.

Izkausē ziepju bāzi (ja izmantosiet bērnu ziepes, tad pirms kausēšanas tās nedaudz uzsildiet un sarīvējiet). Pakāpeniski pievieno sarkano pārtikas krāsu, līdz masa iegūst vēlamo krāsu. Pievieno magoņu sēklas. Dara to pakāpeniski, lai nebūtu pa daudz. Pievieno smaržeļļu. Samaisa un lej “sirsniņas” formās. Ļauj sastingt.

Un… koši sarkanās ziepes sirds formā ar aveņu smaršu ir gatavas!

Ļaujiet izpausties savai un bērna fantāzijai, izmantojot citas smaržeļļas un piedevas, un rezultātā iegūsiet dažādas, unikālas ziepes, kas nevienā veikalā nav nopērkāmas.

Draugiem: Kaut ko sirsnīgu

Visai ģimenei: smilšu cepumi “Sirsniņas”

Mīlestības svētkiem piemēroti saldi cepumiņi, kuru pagatavošana nesagādās lielas pūles un neaizņems daudz laika.

Nepieciešams:
2 glāzes miltu,
1/2 glāze skāba krējuma,
1 glāze cukura,
100 g sviesta vai margarīna,
1/2 tējkarote vaniļas cukura,
1/2 tējkarote cepamā pulvera vai pārtikas sodas.

Pagatavošana:
Miltiem pieliek cukuru, vaniļas cukuru, cepamo pulveri un izmaisa. Tad pievieno skābo krējumu, saplucinātu sviestu (margarīnu) un kārtīgi izmaisa mīklu, saveļ bumbas formā, apsedz ar salveti vai dvielīti un ieliek ledusskapī uz 30 min. Pēc tam mīklu izveltnē apmēram puscentimetru biezā kārtā. Mīklas virspusi sadursta ar dakšiņu un no tās ar formiņu palīdzību izspiež mazas sirds figūriņas. Ja nav gatavas formiņas, sirsniņas no mīklas var arī izgriezt ar naža palīdzību.

Gatavās figūriņas liek uz plāts (ja vēlas, tās var arī izrotāt), pārsmērē ar sakultu olu un liek cepties cepeškrāsnī. Cep apmēram 10 min.
Avots: http://epadomi.lv/tavavirtuve/receptes/konditoreja/08022011-smilsu_miklas_cepumi_sirsninas

Mājas dekors:

Sagatavošanās process Valentīndienai ir interesants un ļauj vecākiem pavadīt laiku kopā ar bērniem radoši. Bērniem tas patiks un būs noderīgi – šāda darbošanās palīdzēs bērnam attīstīt sīko motoriku, ļaus vairāk uzzināt par ģimenes un pasaules tradīcijām, iemācīs rūpēties par saviem tuviniekiem.

Vislabākie novēlējumi Jums un Jūsu tuviniekiem! ♥

Jaunākas ziņas

Vai esat gatavs rezervēt savu ballīti?