Ziemas izklaide - Mamma kopā ar meitu

Izklaide ar bērniem ziemas laikā.

Šogad ziema iepriecina mūs gan ar sniegu, gan ar salu. Kad ārā ir auksti un mājās garlaicīgi, gribas tikai ietīties siltākajā segā un noskatīties visas mīļākās filmas vai palasīt grāmatu, bet ir jāsaņemas un jā ārā, jo pat aukstākajā laikā var izpriecāties, it īpaši kopā ar bērniem.

Ko tad var darīt ziemas pastaigā kopā ar bērniem?

1. Brauciens ar ragavām

Ņemiet līdzi ragavas un ejiet uz tuvāko kalnu. Bērns būs sajūsmā! Bet esiet pacietīgi, jo pēc katras brauciena ragaviņas būs jāvelk atpakaļ kalnā.

2. Pikošanās

Tas patīk visiem bērniem, un, jo vairāk cilvēku piedalās sniega kaujās, jo interesantāk. Tad var sadalīties komandās un no sniega uzbūvēt cietokšņus, aizsargmūrus, un mesties jautrajā cīņā.

3. Sniega arhitektūra

No sniega var izveidot parasto sniegavīru, kalniņu mazākiem bērniem, cietoksni utt. Bet var pieiet radoši un izmantot fantāziju, un izveidot kaut ko unikālu, piemēram, mūra sienu, pili, iglu, guļošu pūķi, multeņu varoņus un citus interesantus objektus. 

4. Ziemas fotosesija

Var izbraukt ar ģimeni ārpus pilsētas un nofotografēties ziemas dabas fonā. Ja izveidojat no sniega kādu figūru, tad atmiņai ir iespēja uztaisīt ģimenisku bildi kopā ar jūsu meistardarbu.

5. Slēpošanas un slidošanas laiks

Dažiem patīk slēpot, dažiem slidot – tā ir Jūsu izvēle. Bet bērnu ir jāiepazīstina ar katru sporta veidu. Noteikti jāizpēta iepriekš, uz kurieni labāk aizbraukt. Iepazīšanās ar atsauksmēm, auto nopietnām iespējām, vietām, kur paēst vai, ja vēlaties atpūsties ilgāk, pat palikt pa nakti. Ja jums nav sava sporta veidojuma, tad to noteikti var iznomāt uz vietas. 

6. Spēlējiet “pēdu meklētāju”

Ziemas pastaigas laikā kopā ar bērniem var uzspēlēt spēli “pēdu meklētājs”. Meklējiet sniegā pēdas, ko atstājuši dzīvnieki, putni, cilvēki. Pajautējot bērnam, kā viņam liekas, kā izskatās tas, kas atstājis redzamās pēdas. Tas palīdz attīstīt bērna iztēli. Pārbaudiet, kādas pēdas aiz jums paliek sniegā. 

7. Putnu barošana.

Kopā ar bērnu var uztaisīt putnu barotavu un iekārtot kokā, krūmos vai pie loga. Pavērojiet, kādi putniņi atlidos pie Jums “ciemos”. Vai atpazīstat visus putnus? Jāatceras, ja esat sākuši barot putnus, to jāturpina darīt visu ziemu.

8. Eksperimenti.

Ja temperatūra ārā ir tikai zema, nopērciet ziepju burbuļus. Parādiet bērnam, kas notiek ar uzpūstiem ziepju burbuļiem aukstumā. Bet esiet gatavi pastāstīt bērnam, kāpēc tā notiek.

Mēs ticam, ka jūs mēģinājāt visu, ko aprakstījām augstāk. Bet, ja gadījumā kaut kas bija aizmirsts, tad droši izmantojiet vēl izpildīt ziemu un dodieties kopā ar bērniem izbaudīt ziemas priekus.

Jaunākas ziņas

Vai esat gatavs rezervēt savu ballīti?